2019.08.09
SKRÓT: Lech 1:3 Śląsk - Lider zaskoczony na własnym terenie
TAGI: Lech Poznań / Śląsk Wrocław / 2019/2020 /

Śląsk wskoczył na fotel lidera. W ramach 4. kolejki ekipa z Wrocława wygrała na wyjeździe z Lechem Poznań 3:1. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Robert Pich oraz dwie Łukasz Broź. Tym samym zmniejszyło się grono drużyn, które zostały niepokonane w sezonie 2019/2020.

Już na początku spotkania Przemysław Płacheta wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Robert Pich. Z prowadzenia niedługo cieszyli się goście, bowiem do wyrównania doprowadził Darko Jevtić. Dla kapitana Lecha było to trafienie w 3. meczu z rzędu. Chwilę później zawodnicy Śląska, a konkretniej Łukasz Broź zapewnił swojej ekipie dwubramkową przewagę. Najpierw potężnym uderzeniem prosto w okienko, a następnie strzałem głową, po którym futbolówka przelobowała golkipera gospodarzy.

W drugiej połowie kibice nie oglądali kolejnych zdobyczy bramkowych, jednak okazji nie brakowało. Wynik z pierwszych 45 minut nie uległ zmianie – Śląsk wskoczył na fotel lidera, a Lech poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie.

KGHM Zagłębie 0:3 Piast - Pewni mistrzowie