2019.07.26
SKRÓT: Lech 4:0 Wisła Płock - Gol kapitana i powrót Christiana
TAGI: Lech Poznań / Wisła Płock / PKO Ekstraklasa / 2019/2020 /

Lech wygrywa u siebie. W ramach 2. kolejki sezonu 2019/2020 Lech Poznań pokonał Wisłę Płock 4:0. Bramki na wagę kompletu oczek zdobyli Darko Jevtić z rzutu karnego, Kamil Jóźwiak oraz dwie Christian Gytkjaer.

Znakomicie to spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 12. minucie po faulu Bartłomieja Żynela na Pawle Tomczyku, sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Darko Jevtić. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy kapitan Lecha mógł podwyższyć rezultat, ale piłka po jego strzale trafiła tylko w poprzeczkę.

Po zmianie stron wyrównania szukali goście. Dominik Furman podobnie jak Darko Jevtić uderzył w górną część bramki, dobijał Alan Uryga, a ten posłał futbolówkę nad spojeniem. Na boisku pojawił się Christian Gytkjaer, a chwilę później pokonał golkipera gości. W doliczonym czasie gola numer 3 zdobył Kami Jóźwiak, a kropkę nad "i" postawił ponownie Duńczyk.

Gospodarze na odkuwaniu... 6. kolejka (niedziela)