2019.08.10
SKRÓT: Pogoń 1:0 Wisła K. - Portowcy na fali

Pogoń wciąż niepokonana! W ramach 4. kolejki sezonu 2019/2020 drużyna ze Szczecina pokonała Wisłę Kraków 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 56. minucie zdobył Konstandinos Triandafilopulos, dla którego było to debiutanckie trafienie w lidze.

W Szczecinie zmierzyły się ekipy, które w 2019 roku zdobyły najwięcej bramek. W 10. minucie zapachniało golem dla gości. Michał Mak znakomicie zachował się na skrzydle i dośrodkował, jednak skuteczną interwencją popisał się Dante Stipica. W drużynie Pogoni Adam Buksa ładnie minął Lukasa Klemenza, po czym oddał strzał przy krótkim rogu, leczk piłka nie leciała w światło bramki. Pod koniec pierwszej części świetnie w pole karne wrzucił zawodnik ze Szczecina, ale żaden z kolegów nie oddał celnego strzału.

Po zmianie stron gra nabrała rozpędu, co zaowocowało pierwszą bramką w meczu. Ricardo Nunes podał futbolówkę z narożnika boiska, ta trafiła na głowę Konstandinosa Triandafilopulosa, a Grek mocnym uderzeniem pokonał Michała Buchalika. Klika minut później dogodnej szansy na wyrównanie nie wykorzystał Rafał Boguski.

Dzień bastionów... 18. kolejka (niedziela)