2019.07.29
SKRÓT: Pogoń 2:0 Arka - Portowcy nowym liderem
TAGI: Pogoń Szczecin / Arka Gdynia / Ekstraklasa / PKO BP Ekstraklasa /

Na zakończenie 2. kolejki 2019/20 Pogoń Szczecin zwyciężyła 2:0 z Arką Gdynia. Obie bramki padły w drugiej połowie, a ich strzelcami byli Zvonimir Kozulj i Srdan Spiridonović.

W pierwszej części spotkania nie obejrzeliśmy goli. Kolejne próby graczy z jednej i drugiej strony okazywały się nieskuteczne. Bramce gdynian zagroził w 8. minucie Zvonimir Kozulj, gdy mocno strzelił z rzutu wolnego. Goście z kolei wyprowadzili w 15. minucie szybki kontratak, po którym okazję strzelecką miał Kamil Antonik. Młody skrzydłowy uderzył jednak prosto w bramkarza. Gracz Arki stanął przed jeszcze jedną szansą w 58. minucie, po tym jak świetną prostopadłę piłkę zagrał mu Michał Nalepa. Z pojedynku sam na sam obronną ręką wyszedł jednak Dante Stipica.

Do otwarcia wyniku potrzeba było stałego fragmentu gry. Na kwadrans przed końcem szczecinianie rozegrali rzut wolny tak, by ominąć mur, po czym Zvonimir Kozulj potężnym kopnięciem umieścił piłkę w siatce. Kropkę nad "i" postawił za to Srdan Spiridonović, który już w doliczonym czasie gry zdobył swojego pierwszego gola na naszych boiskach. Dzięki dwubramkowemu zwycięstwo Pogoń trafiła po tej kolejce na pierwsze miejsce w tabeli.