2019.07.28
SKRÓT: Śląsk 2:1 Piast - Niesamowita końcówka
TAGI: Piast Gliwice / Śląsk Wrocław / 2019/2020 /

Śląsk górą w starciu z Piastem. W ramach 2. kolejki sezonu 2019/2020 ekipa z Wrocławia pokonała aktualnego mistrza 2:1. Goście prowadzili przez ponad 80 minut po golu Jorge Felixa, ale w końcówce losy meczu odwrócili Erik Expósito oraz z rzutu karnego Łukasz Broź.

Gospodarze uskrzydleni zwycięstwem w pierwszej kolejce przeciwko Wiśle Kraków, chcieli przeciwstawić się aktualnym mistrzom. Sztuki tej początkowo próbowali za pomocą kontry zakończonej uderzeniem Przemysława Płachety, lecz nowy nabytek Śląska strzelił niecelnie. W 31. minucie na prowadzenie wyszedł Piast. Bartosz Rymaniak wbiegł w pole karne z futbolówką, zagrał ją do Jorge Felixa, a ten z bliskiej odległości zdobył pierwszego gola w meczu.

Kiedy wydawało się, że Piast zgarnie komplet punktów, w 83. minucie zamieszanie w polu karnym zespołu z Gliwic wykorzystał Erik Expósito i doprowadził do wyrównania. Na domiar złego dla gości w samej końcówce Łukasz Broź pozbawił ich chociażby jednego punktu, wykorzystując jedenastkę.