2019.08.05
SKRÓT: Wisła Kraków 1:0 Górnik Zabrze - Niesamowite przywitanie z ligą
TAGI: Wisła Kraków / Górnik Zabrze / 3. kolejka / 2019/2020 /

Na zakończenie 3. kolejki w sezonie 2019/2020 Wisła Kraków wygrała z Górnikiem Zabrze 1:0. Po niesamowitej końcówce gola na wagę zwycięstwa zdobył debiutujący w lidze Victor Moya Martinez znany jako „Chuca”.

Wisła Kraków w dwóch pierwszych seriach gier nie zdołała zdobyć inauguracyjnej bramki w tym sezonie, z kolei Górnik Zabrze był niepokonany na początku rozgrywek. Gospodarze rozpoczęli agresywnie poniedziałkowe spotkanie od wysokiego pressingu, jednak pierwszy strzał w meczu oddał Igor Angulo. W odpowiedzi celne uderzenie zanotował Denys Bałaniuk. W 35. minucie po znakomitym podaniu najskuteczniejszego zawodnika poprzedniego sezonu, Łukasz Wolsztyński trafił do siatki, jednak po wideoweryfikacji gol nie został uznany.

W drugiej połowie Ukrainiec w drużynie Wisły trafił prosto w poprzeczkę, a dobitkę Pawła Brożka skutecznie obronił Martin Chudy. Kolejnej szansy na otwarcie wyniku szukał Igor Angulo, lecz Hiszpan w stuprocentowej sytuacji strzelił tuż nad bramką. W ostatniej akcji meczu genialną akcję przeprowadziła ekipa z Krakowa, którą zakończył golem nowy nabytek z Reymonta – Chuca.

Gospodarze na odkuwaniu... 6. kolejka (niedziela)