2019.07.22
SKRÓT: Wisła Płock 1:1 Górnik Zabrze - Poniedziałek bez wygranej
TAGI: Wisła Płock / Górnik Zabrze / PKO Ekstraklasa / 2019/2020 /

Na zakończenie 1. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1. Wynik spotkania tuż po przerwie otworzył z 11. metra Dominik Furman, a do wyrównania doprowadził lider drużyny z Zabrza - Igor Agulo.

Już w pierwszym kwadransie goście mogli objąć prowadzenie po rzucie karnym, jednak jedenastki nie wykorzystał król strzelców ubiegłego sezonu Igor Angulo. W dodatku znakomicie w bramce spisał się Bartłomiej Żynel. Z drugiej strony Dominik Furman świetnie dośrodkował, a piłka po strzale Alana Urygi trafiła prosto w poprzeczkę.

To, co nie udało się Górnikowi w pierwszej połowie, wpadło do siatki po stronie gospodarzy. Wynik spotkania z rzutu karnego tuż po przerwie otworzył Dominik Furman. Na 15 minut przed końcem kapitan ekipy z Zabrza doprowadził do wyrównania, jednak znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. Po wideoweryfikacji sędzia uznał, że gol został zdobyty w przepisowy sposób, dzięki czemu oba zespoły podzieliły się punktami.

Gospodarze na odkuwaniu... 6. kolejka (niedziela)