2018.08.05
Śląsk 0:1 Lech: Kolejorz współlideruje
TAGI: Lech Poznań / Śląsk Wrocław / LOTTO Ekstraklasa / 3. kolejka /

Lech Poznań z kompletem punktów. Podopieczni Ivana Djurdevicia pokonali Śląsk Wrocław 1:0, a decydującą bramkę w końcówce spotkania zdobył Pedro Tiba.

Przed tym starciem Lech mógł dołączyć do Piasta i objąć pozycję lidera, z kolei Śląsk nie przegrał u siebie od 12 ligowych spotkań. Gospodarze dobrze weszli w ten mecz. Świetne piłki z rzutów rożnych posyłał Farshad, sprawiając wiele problemów Matusowi Putnockiemu. W 20. minucie kibice zobaczyli futbolówkę w siatce Lecha, jednak Michał Chrapek był na pozycji spalonej, a bramka nie została uznana. Kilka chwil później groźną kontrę wyprowadzili zawodnicy Kolejorza - Piotr Tomasik szukał w polu karnym Amarala, lecz ten nie zdążył do piłki.

W drugiej połowie Arkadiusz Piech wykorzystał błąd Vernona de Marco, wypracował pozycję strzelecką, ale piłka wylądowała ponad poprzeczką. 5 minut później świetnie dośrodkował Irańczyk, Arkadiusz Piech umieścił futbolówkę głową między słupkami, jednak sędzia boczny podniósł chorągiewkę, sygnalizując offside. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie na prowadzenie wyszli goście. Kamil Jóźwik podał do Pedro Tiby, a ten huknął z ostrego kąta pod poprzeczkę. Dzięki wygranej jedną bramką Lech zrównał się punktami z Piastem Gliwice i zajmuje miejsce w czubie tabeli.