2018.11.03
Śląsk 0:3 Wisła P.: Zdecydowane zwycięstwo mimo osłabienia
TAGI: Wisła Płock / Śląsk Wrocław / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

To nic, że przez większość meczu musieli grać w osłabieniu. W 14. kolejce sezonu 2018/19 piłkarze Wisły Płock i tak zdołali pokonać Śląsk Wrocław i to aż 3:0.

Po pół godziny gry sytuacja skomplikowała się dla gości, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Adam Dźwigała. Wydawało się, że to idealna wiadomość dla piłkarzy Śląska, jednak mijały kolejne minuty, a oni nie potrafili wyciągnąć korzyści z przewagi liczebnej. Blisko gola było jedynie wtedy, gdy z rzutu wolnego całkiem nieźle przymierzył Marcin Robak.

Po zmianie stron płocczanie zagrali odważniej i szybko przyniosło to efekty. W 65. minucie kombinacyjną akcję wykończył Damian Szymański, a kilkadziesiąt sekund później świetnie zza szesnastki uderzył Ricardinho. Końcowy wynik ustalił za to na dziesięć minut przed końcem Giorgi Merebashvili, który skutecznie wykończył sytuację sam na sam.