2019.04.25
Śląsk 1:2 Górnik: Niezawodny kapitan
TAGI: Górnik Zabrze / Śląsk Wrocław / LOTTO Ekstraklasa / 32. kolejka /

Trzy punkty jadą do Zabrza. W ramach 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik pokonał na wyjeździe Śląsk 2:1. Mimo że gospodarze prowadzili, to dzięki dwóm trafieniom Igora Angulo, zawodnicy Marcina Brosza wywieźli komplet punktów z Wrocławia.

Znakomicie to spotkanie rozpoczęli zawodnicy Śląska. Już w 3. minucie prowadzili po tym, jak Marcin Robak wykorzystał rzut karny. Po golu do ataku ruszyli goście, którzy konstruowali coraz klarowniejsze okazje, jednak świetnie między słupkami spisywał się Jakub Słowik, zatrzymując Igora Angulo oraz Jesusa Jimeneza.

Po zmianie stron z jedenastki wyrównał lider klasyfikacji strzelców LOTTO Ekstraklasy, a na 10 minut przed końcem dał prowadzenie swojej ekipie, pakując futbolówkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Waleriana Gwilii. Tym samym Hiszpan jako pierwszy w sezonie 2018/2019 dobił do granicy 20 bramek.