2019.05.18
Śląsk 4:0 Arka: Dwa dublety
TAGI: Arka Gdynia / Śląsk Wrocław / 37. kolejka /

Wysoka wygrana Śląska. Na zakończenie sezonu ekipa z Wrocławia pokonała Arkę Gdynia 4:0 po dwóch dubletach Roberta Picha oraz Marcina Robaka. Gospodarze przez większą część spotkania grali w przewadze, bowiem Adam Deja został ukarany czerwonym kartonikiem.

Z impetem w to spotkanie weszli gospodarze. Już w 12. minucie po świetnej akcji zespołowej piłkę do siatki Arki skierował Robert Pich. Kilka chwil później Słowak podwyższył rezultat z bliskiej odległości. Pod koniec pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Adam Deja.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy Polak bieżących rozgrywek - Marcin Robak. Na domiar złego dla gości kropkę nad "i" postawił kapitan Śląska wykańczając dośrodkowanie kolegi z zespołu. Obie ekipy miały zapewnione utrzymanie przed ostatnią kolejką, a wygrana pozwoliła graczom z Wrocławia wyprzedzić w tabeli bezpośrednich rywali.

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik