STRONA OFICJALNA BETA
2017.06.28
Ticketing. Jak zwiększyć frekwencję?

Kolejny rekordowy sezon pod względem frekwencji za nami. Ekstraklasowe stadiony w minionych miesiącach odwiedziło blisko 2,85 mln kibiców. Ekstraklasa S.A. od prawie 2 lat doradza klubom i wspiera je w podnoszeniu frekwencji na stadionach.

Frekwencja to kluczowe zagadnienie spoza sportowego aspektu działalności klubów. Wpływy z dnia meczowego w klubach Ekstraklasy stanowią 14% rocznych przychodów (Raport Ekstraklasa Piłkarskiego Biznesu 2015 rok). W dniach 26 - 27 czerwca w Warszawie odbyło się spotkanie w ramach projektu „Ticketing”. Celem było podsumowanie minionego roku wspólnej pracy klubów i spółki i wyznaczenie celów na nadchodzący sezon, który startuje już 14 lipca.

Projekt ticketingu został wdrożony prawie 2 lata temu. Zaangażowano w nim firmę Millward Brown, specjalizującą się w badaniach rynku i opinii publicznej. 

 

 

Celem projektu jest budowanie świadomości i wiedzy z zakresu organizacji sprzedaży biletów i karnetów na mecze oraz wsparcie w procesach zarządczych i operacyjnych związanych ze sprzedażą. 

Przez ostatni rok, podczas comiesięcznych spotkań w  Klubach, w zależności od potrzeb i zaawansowania Klubu w polityce sprzedaży biletów i obsługi klienta, wdrażano kolejne etapy projektu. Proces obejmował badania  diagnostyczne, analizę, bezpośrednie spotkania, etap wdrożeniowy oraz kompleksowe opracowanie danych niezbędnych do realizacji celu frekwencyjnego. W ramach ticketingu kluby chcą reagować na potrzeby i oczekiwania swoich fanów. Dlatego wprowadzono na stadiony „tajemniczego klienta”, którego zadaniem była ocena poszczególnych stadionów i klubów z perspektywy statystycznego kibica oraz kibica rodzinnego. Dzięki badaniu kluby maja świadomość czego oczekują od nich kibice oraz potrafią dopasować swoją ofertę do ich zmieniających się potrzeb.

Sytuacja w każdym klubie jest unikalna i specyficzna, dlatego otrzymują one wsparcie indywidualne od Ekstraklasy. Brane pod uwagę są wszelkie czynniki wewnętrzne i zewnętrzne mające wpływ na ilość kibiców na stadionie.

 

W początkowych etapach projektu, w większości klubów, wiedza o ticketingu była na niskim poziomie. Część klubów nie dysponowała także wyspecjalizowaną kadrą zajmującą się tym zagadnieniem. Obecnie w lidze stworzono dedykowane komórki lub zaangażowano osoby odpowiedzialne za budowanie frekwencji na stadionach. Poprawiono także ofertę skierowaną do biznesu oraz uproszczono proces sprzedaży biletów i karnetów. Pełne zaangażowanie klubów oraz chęci do zmian i ulepszeń, spowodowały znaczną poprawę w wyżej wymienionych obszarach.

Ekstraklasa S.A. także dzięki temu programowi, liczy na wzrost frekwencji i nowe rekordy w kolejnych latach. Bądźcie z nami #NaStadionie.


News

Wygrana z wapna

2017.07.23

News

Pierwsza wygrana trenera

2017.07.23

News

Zakosili punkty!

2017.07.22

News

Z-VAR-cie na koniec serii

2017.07.22

News

Końcówka dla Portowców

2017.07.22

News

Pierwszy komplet

2017.07.21
Tylko jeden gol padł w dwóch piątkowych meczach. Jego autorem był Petar Brlek z Wisły Kraków. Dało jej to wygraną. Dzięki temu pierwszy raz od sezonu 2009/10 odniosła zwycięstwa w obu pierwszych meczach sezonu i jak na razie jest jedynym zespołem z kompletem zwycięstw w bieżących rozgrywkach.
News

Nadal na "zero"

2017.07.21
Sandecja Nowy Sącz w swoim debiutanckim sezonie w Ekstraklasie nadal nie straciła bramki. "Zero" po stronie strat nadal widnieje też w dorobku Arki Gdyni. Dzisiejsze spotkanie tych dwóch drużyn zakończyło się bowiem remisem 0:0.
News

Zmiana terminów meczów Lotto Ekstraklasy

2017.07.21
Ekstraklasa S.A. informuje o zmianie terminów meczów w 3. oraz 6 . kolejce LOTTO Ekstraklasy.
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X