2019.03.21
#U21: Pierwszy test na czwórkę
TAGI: Reprezentacja / U20 /

W pierwszym tegorocznym sprawdzianie przed Mistrzostwami Świata do lat 20, które odbędą się w Polsce, Biało-Czerwoni pewnie pokonali Japonię 4:1. Gole, które przyniosły wygraną w Łodzi zdobyli Serfafin Szot, Tomasz Makowski, Jakun Bednarczyk oraz Adrian Łyszczarz.

Wy wyjściowej jedenastce trener Jacek Magier desygnował do gry 3 zawodników LOTTO Ekstraklasy: Sebastiana Walukiewicza (Pogoń Szczecin), Tomasza Makowskiego (Lechia Gdańsk) oraz Bartosza Slisza (Zagłębie Lubin).

Wynik spotkania w 27. minucie otworzył otworzył Serafin Szota po strzale w samo okienko bramki strzeżonej przez Keisuke Osako. Polacy długo nie cieszyli się z prowadzenia, bowiem przed przerwą uderzeniem z przewrotki wyrównał Koki Saito. W drugiej części młodzieżowa reprezentacja nastawiła celowniki. Najpierw Mateusz Żukowski, później Jakub Bednarczyk, a kropkę nad „i” postawił Adrian Łyszczarz.

Po zmianie stron autora drugiego trafienia dla Biało-Czerwonych zmienił inny zawodnik rodzimej ligi – Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin). Całe spotkanie z ławki rezerwowych oglądali Radosław Majecki (Legia Warszawa), Mateusz Sopoćko (Lechia Gdańsk) oraz Michał Ozga (Jagiellonia Białystok). Następny mecz kadra U20 rozegra we wtorek z Niemcami w Bielsku-Białej.