2017.09.23
Udany debiut trenera Bartoszka
TAGI: skróty / LechiaGdańsk / Bruk-BetTermalicaNieciecza /
Autor: MP Fot. 400mm

W sobotnie popołudnie Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmowała Lechię Gdańsk. Mecz był debiutem na ławce trenerskiej Maciej Bartoszka (Bruk-Bet Termalica). Po serii 4. porażek z rzędu piłkarze z Małopolski wywalczyli na boisku trzy punkty.

Pierwsza połowa to bardzo wyrównane widowsko, w którym kluczowymi postaciami byli bramkarze: Jan Mucha i Dusan Kuciak. Obaj ratowali swój zespół od straty gola. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze i to oni wyszli na prowadzenie po bramce Bartosza Szeligi. Kolejne minuty to rosnąca przewaga drużyny gości, przypieczętowana golem wyrównującym. Bramkę na 1:1 strzałem z dystatnsu zdobył Rafał Wolski, dla którego było to pierwsze trafienie w bieżącym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w ostatniej akcji meczu gospodarze strzelili bramkę na 2:1. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Gabriel Iancu, notując pierwsze trafienie w tym sezonie. Trzy punkty zostały w Niecieczy, po raz drugi w bieżacych rozgrywkach.