2017.09.24
Wicemistrz wygrywa z Mistrzem Polski
TAGI: skróty / LegiaWarszawa / JagielloniaBiałystok /
Autor: MP Fot. 400mm

W Białymstoku, Jagiellonia podejmowała Legię Warszawa. Pojedynek Wicemistrza z Mistrzem Polski był ostatnim z niedzielnych spotkań 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gospodarze zainkasowali trzy punkty, wygrywając 1:0. Dla gości była to pierwsza porażka z Jagiellonią od sześciu spotkań.

Pierwsza połowa to bardzo wyrównane widowisko. Oba zespoły miały okazje do zdobycia gola, ale albo bramkarze bronili uderzenia, albo brakowało zawodnikom precyzji. Po zmianie stron obraz meczu nie zmienił się. W 87. minucie wybuchła euforia na stadionie w Białymstoku. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Fedor Cernych, dla którego było to drugie trafienie w sezonie. Gospodarze nie dali sobie już odebrać prowadzenia i trzy punkty zostały na Podlasiu.