2019.03.17
Wisła K. 3:2 Cracovia: Kolejne derby dla Białej Gwiazdy
TAGI: cracovia / Wisła Kraków / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

Po raz czwarty z rzędu w derbach lepsza okazała się Wisła Kraków. Podopieczni Macieja Stolarczyka pokonali Cracovię 3:2 w 26. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Dla Białej Gwiazdy gole zdobyli Krzysztof Drzazga, Marko Kolar i Jakub Błaszczykowski.

Nie minął jeszcze kwadrans, a Wisła już prowadziła. Świetną dyspozycję strzelecką potwierdził Krzysztof Drzazga, który popisał się świetnym strzałem z woleja zza pola karnego. Gospodarze na tym nie poprzestali i już pięć minut później poszli za ciosem. Z prawej strony dograł Łukasz Burliga, Jakub Błaszczykowski skiksował, ale piłka i tak trafiła pod nogi Marko Kolara, a ten umieścił ją w siatce.

Cracovia nie dawała za wygraną, tworzyła sobie sytuacje, jak choćby ta Mateusza Wdowiaka z 55. minuty, jednak nic nie chciało wpaść do bramki. Skończyło się to tak, że po godzinie gry Biała Gwiazda ruszyła z kontrą, którą potężnym uderzeniem z powietrza wykończył Jakub Błaszczykowski. Wydawało się, że Wisła nie musi się już o nic obawiać. W końcówce Pasy zdołały jednak wcisnąć jeszcze dwa gole za sprawą Airama Cabrery i Filipa Piszczka.