2018.09.15
Wisła K. 5:2 Lechia: Zmiana lidera
TAGI: lechia gdańsk / Wisła Kraków / LOTTO Ekstraklasa / 8. kolejka /

Niesamowity mecz w Krakowie. W 8. kolejce LOTTO Ekstraklasy niepokonana jak dotąd Lechia Gdańsk poznała gorycz pierwszej porażki w tym sezonie i uległa Wiśle Kraków 2:5. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis, ale po zmianie stron strzelali tylko gospodarze.

Wszyscy spodziewali się, że mecz przy Reymonta może być najciekawszym spotkaniem 8. serii gier. Na stadion wicelidera przyjechał bowiem lider znad morza. Lechia objęła prowadzenie w 6. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego wykonanego przez Patryka Lipskiego. Do wyrównania szybko doprowadzili Wiślacy po dwójkowej akcji Zdenka Ondráška oraz Jesúsa Imaza. Hiszpan oddał strzał, Michał Nalepa wybił piłkę sprzed bramki, a przy dobitce bezbłędny okazał się najlepszy snajper w szeregach krakowian.

Na prowadzenie znowu wyszli goście po golu Flávio Paixão z jedenastki. Na odpowiedź Białej Gwiazdy nie trzeba było długo czekać. Rafał Pietrzak dośrodkował z narożnika i po uderzeniu Jakuba Bartkowskiego futbolówka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Po przerwie strzelali tylko gospodarze - najpierw Dawid Kort, a tuż po wejściu na murawę Kamil Wojtkowski. Na 10 minut przed końcem Maciej Sadlok nie wykorzystał rzutu karnego, ale chwilę później wynik spotkania ustalił Rafał Boguski. Lechia odniosła pierwszą porażkę w sezonie i oddała fotel lidera podopiecznym Macieja Stolarczyka.