2018.02.28
Wisła K. - Korona: Niewykorzystana przewaga Wiślaków
TAGI: Wisła Kraków / Korona Kielce / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

W 25. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała 1:1 z Koroną Kielce. Na listę strzelców wpisali się Jacek Kiełb i Jesus Imaz. Najwięcej działo się w trakcie pierwszej połowy.

Gospodarze pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 8. minucie. Pol Llonch wypatrzył, że na rogu pola karnego niepilnowany stoi Jesus Imaz i zagrał mu piłkę. Ten miał dużo czasu, ale źle pocelował. Kielczanie odpowiedzieli w 20. minucie. Dośrodkowanie dotarło do Marcina Cebuli, który zgrał piłkę do Jacka Kiełba. Skrzydłowy Korony bez namysłu uderzył i Korona objęła prowadzenie. Stracony gol podrażnił piłkarzy Wisły. W 35. minucie w pole karne wpadł Rafał Boguski, po czym został sfaulowany. Do jedenastki podszedł Carlitos, lecz Zlatan Alomerović odczytał jego intencje i odbił piłkę.

Wiślacy postawili jednak na swoim i to już sześćdziesiąt sekund później. Po świetnej akcji Pola Lloncha piłkę przejął Jesus Imaz i tym razem kopnął celnie, doprowadzając do wyrównania. Podwyższyć mogli w 65. minucie, gdy minimalnie niecelny strzał zza szesnastki oddał Rafał Boguski. Na kwadrans przed końcem czerwoną kartkę obejrzał Elhadji Pape Diaw, więc Korona musiała grać w osłabieniu. Nie wpłynęło to jednak na końcowy rezultat, choć krakowianie byli blisko gola, szczególnie w 82. minucie, gdy Carlitos trafił w poprzeczkę.