2017.10.22
Wisła K. - Legia: Ligowy klasyk dla Wojskowych
TAGI: skróty / WisłaKraków / LegiaWarszawa /
Autor: MP Fot. 400mm

W ostatnim niedzielnym meczu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków podejmowała Legię Warszawa. Był to 151. pojedynek między tymi drużynami w historii. Wojskowi notowali przed meczem serię 10. spotkań bez porażki przeciwko Krakowianom. Goście, po świetnym widowisku, wywieźli ze stolicy Małopolski trzy punkty, przedłużając tym samym serię do 11. meczów. Skromne zwycięstwo Legii 1:0, nie oddaje temperatury, jaka panowała na boisku podczas tego spotkania.

Pierwsza połowa to bardzo dobre, toczone w szybkim tempie, widowisko. Kibice zgromadzeni w komplecie na stadionie Wisły, mogli podziwiać akcje raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Jedna z nich przyniosła gościom prowadzenie. Bardzo dobre dośrodkowanie Michała Kucharczyka, strzałem bez przyjęcia na gola zamienił Jarosław Niezgoda. Było to jego 4. trafienie w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Mimo kilku okazji z obu stron, wynik do przerwy nie uległ już zmianie. W drugiej połowie mecz nie stracił na atrakcyjności i co chwilę kotłowało się pod obiema bramkami. Zarówno Biała Gwiazda, jak i Wojskowi, mieli okazje do podwyższenia rezultatu, ale albo brakowało skuteczności, albo na drodze stawali bardzo dobrze dysponowani bramkarze. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gości 1:0.