2019.03.31
Wisła Kraków 4:0 Legia: Cudowny wieczór Białej Gwiazdy
TAGI: Wisła Kraków / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / legia warszawa /

Hit 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy nie zawiódł. W meczu, który stanowił reklamę dla całej ligi, Wisła Kraków rozgromiła aż 4:0 Legię Warszawa.

Biała Gwiazda bardzo wcześnie objęła prowadzenie. Już w 5. minucie lewą flanką pociągnął Jakub Błaszczykowski. Skrzydłowy reprezentacji dorzucił w pole karne, gdzie czekał Krzysztof Drzazga. Jego strzał został zablokowany, ale z dobitką zdążył Sławomir Peszko i otworzył wynik. Jeszcze przed przerwą zrobiło się 2:0. Po zagraniu ręką w polu karnym Luisa Rochy do jedenastki podszedł Jakub Błaszczykowski, po czym pewnie ją wykorzystał.

Gospodarzom było mało. Na kwadrans przed końcem piłkarze Macieja Stolarczyka wykonywali rzut wolny tuż przed szesnastką. Piłkę wziął Rafał Pietrzak i przymierzył kapitalnie. Końcowy wynik ustalił z kolei Marko Kolar, który wykorzystał świetnie podanie za linię obrony od Macieja Sadloka. Tym samym w 155. ligowym klasyku bezapelacyjnie zatriumfowała Wisła Kraków.

Pogoń 1:1 Górnik - Lider zatrzymany