2018.12.01
Wisła P. 0:4 Górnik: Wyjazdowe przełamanie
TAGI: Ekstraklasa / LOTTO Ekstraklasa / Górnik Zabrze / Wisła Płock /

W 17. kolejce LOTTO Ekstraklasy podopieczni Marcina Brosza przerwali serię wyjazdowych porażek. Górnik Zabrze pokonał bowiem na wyjeździe Wisłę Płock i to aż czterema bramkami.

Na otwarcie wyniku trzeba było zaczekać do końcówki pierwszej połowy. Wtedy Jesus Jimenez zagrał z głębi pola świetną piłkę do Kamila Zapolnika, a ten poradził sobie z obrońcą i zdobył swoją debiutancką bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeszcze ładniejszy był gol Igora Angulo z 50. minuty. Bramkarz gospodarzy nie miał szans złapać piłki kopniętej zza szesnastki w samo okienko.

Już przed tą kolejką hiszpański napastnik Górnika odpowiadał za ponad połowę bramek swojej drużyny, a dziś tylko wyśrubował ten wynik. W 66. minucie skompletował bowiem dublet. Dodatkowo w ostatniej akcji spotkania popisał się jeszcze świetną asystą, gdy wypatrzył Marcina Urynowicza zanim ten ustalił końcowy wynik na 4:0 dla zabrzan.