2018.08.03
Wisła P. 1:2 Korona: Pierwszy komplet punktów
TAGI: Wisła Płock / Korona Kielce / LOTTO Ekstraklasa / 3. kolejka / 2018/2019 /

Zespół Gino Lettieriego w końcu zwycięski. Na rozpoczęcie 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy Korona pokonała Wisłę Płock 2:1, a na listę strzelców wpisali się Elia Soriano, Ivan Jukić oraz Carlitos. Zespół z Płocka przez ponad połowę spotkania grał w osłabieniu.

Zarówno Wisła, jak i Korona w dwóch pierwszych seriach gier nie zdołały odnieść zwycięstwa. Dodatkowo ewentualna wygrana ekipy z Płocka byłaby premierową Dariusza Dźwigały w roli trenera na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. Obie drużyny zaczęły to spotkanie dość nerwowo, a w pierwszym kwadransie kibice oglądali sporo fauli i niedokładności. Groźną sytuację stworzyli goście w 20 minucie, ochotę na trzeciego gola w sezonie miał Ivan Jukić, jednak Alan Uryga zdołał go uprzedzić. Kwadrans później Giorgi Merebashwili padł w polu karnym, sędzia uznał, że Gruzin symulował, dlatego został ukarany drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Dopiero w doliczonym czasie kibice doczekali się pierwszego celnego strzału, lecz Jakub Żubrowski nie zdołał pokonać Tomasa Dahnego.

Po zmianie stron Nico Varela odbił piłkę ręką we własnym polu karnym. Tomasz Musiał po wideoweryfikacji, wskazał na jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Elia Soriano. Najważniejszą interwencją popisał się Ken Kallaste, wybijając futbolówkę z linii bramkowej po dośrodkowaniu Dominika Furmana. Pod koniec Ivan Jukić postawił kropkę nad „i”, wykorzystując podanie Łukasza Kossakiewicza wpakował piłkę do siatki. Honorowe trafienie dla płocczan zanotował Carlitos. Dzięki wygranej Korona odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019 oraz awansowała na 20. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy.