2018.12.14
Wisła P. 1:2 Wisła K.: Starcie imienniczek dla Białej Gwiazdy
TAGI: Ekstraklasa / LOTTO Ekstraklasa / Wisła Kraków / Wisła Płock /

Wisła z Krakowa okazała się lepsza od Wisły z Płocka. Na otwarcie 19. kolejki podopieczni Macieja Stolarczyka zwyciężyli 2:1 po bramkach Zdenka Ondraska. Dla Białej Gwiazdy było to 950. zwycięstwo w Ekstraklasie.

Lepiej zaczęli goście, czego potwierdzeniem była akcja z 11. minuty. Zdenek Ondrasek przechwycił piłkę po błędzie Cezarego Stefańczyka i wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez próbującego interweniować Thomasa Dahne. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie ją wykorzystał. Z czasem do głosu doszli piłkarze Kibu Vicuny. Mogli wyrównać jeszcze przed przerwą, ale po mocnym strzale z rzutu wolnego Dominika Furmana piłka uderzyła w poprzeczkę.

Płocczanie musieli więc zaczekać na gola do 48. minuty, gdy Giorgi Merebaszwili strzelił celnie po dograniu Nicolasa Vareli. Remis nie utrzymał się jednak długo, bo w 61. minucie Biała Gwiazda strzeliła drugą bramkę. Jej autorem ponownie okazał się Zdenek Ondrasek. Czeski napastnik skompletował dublet, wspiął się w klasyfikacji strzelców i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.