2019.03.29
Wisła Płock 0:1 KGHM Zagłębie: Starzyński na ratunek
TAGI: Wisła Płock / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / KGHM Zagłębie /

W pierwszym meczu po marcowej przerwie reprezentacyjnej Wisła Płock podejmowała KGHM Zagłębie Lubin. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 1:0 po golu Filipa Starzyńskiego.

Po kwadransie gry szansę po rzucie rożnym miał Jake McGing, który z bliska próbował strzelić głową, ale w ostatniej chwili przyblokował go Lubomir Guldan. Nafciarze w ogóle byli groźnie po stałych fragmentach. Krótko po zmianie stron Dominik Furman omal nie wkręcił piłki do bramki bezpośrednio z kornera. Kolejne okazje płocczan to strzały z dystansu Justinasa Marazasa i Ricardinho.

Piłkarze Kibu Vicuny drogi do bramki ostatecznie nie znaleźli, więc do głosu doszli goście. Na kwadrans przed końcem Bartłomiej Pawłowski strzelił niecelnie. W 84. minucie skutecznością wykazał się jednak Filip Starzyński i to jego kopnięcie zadecydowało o końcowym rozstrzygnięciu.

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik