2019.09.18
Wisła Płock 1:0 Legia Warszawa - Derby Mazowsza dla Wisły

W zaległym meczu 4. kolejki sezonu 2019/2020 Wisła pokonała w Płocku Legię Warszawa 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa pod koniec pierwszej połowy zdobył Grzegorz Kuświk.

W Płocku rozegrano spotkanie, które miało charakter sentymentalny dla dwóch zawodników gospodarzy – Dominika Furmana oraz Jakuba Rzeźniczaka. Obaj mają za sobą występy w Legii. W 40. minucie specjalista od stałych fragmentów gry w drużynie Nafciarzy strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego, Radosław Majecki sparował piłkę przed siebie, a Grzegorz Kuświk dobił otwierając wynik spotkania.

Po zmianie stron nie oglądaliśmy goli. Dogodną okazję w samej końcówce zmarnował Litwin grający w barwach ekipy ze stolicy, uderzając w dogodnej sytuacji ponad bramką. Dzięki trafieniu z pierwszej połowy podopieczni Radosława Sobolewskiego pokonali pierwszy raz Legię u siebie od 16 lat.