2019.04.25
Wisła Płock 2:1 Korona Kielce: Wyrównali swoją najlepszą serię
TAGI: Wisła Płock / Korona Kielce / LOTTO Ekstraklasa / 32. kolejka /

Czwarta z rzędu wygrana płocczan. W ramach 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock pokonała Koronę Kielce 2:1. Gole na wagę zwycięstwa zdobyli Dominik Furman oraz Ariel Borysiuk.

Ewentualna wygrana Korony, zapewniłaby jej pewne utrzymanie w lidze w sezonie 2018/2019. Goście mogli efektownie rozpocząć spotkanie w Płocku. Po dośrodkowaniu Mateja Pućki, Felicio Brown Forbes nie trafił głową w światło bramki. Na prowadzenie po półgodzinnej grze wyszli gospodarze. Dominik Furman pięknym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył wynik. Kilka minut później do wyrównania z jedenastki doprowadził Elia Soriano. Goście nie cieszyli się długo z remisu, bowiem tuż przed zmianą stron drugie trafienie strzałem z ponad 20 metrów zanotował Ariel Borysiuk.

W drugiej połowie kapitalną paradą po uderzeniu Olivera Petraka popisał się Thomas Dähne. Kilkukrotnie golkiper gospodarzy uratował swoją ekipą przed stratą bramki. Ostatecznie komplet punktów został w Płocku, a Wisła wyrównała swoją najdłuższą serię zwycięstw w LOTTO Ekstraklasie.

Skarb Kibica Ekstraklasy z "Przeglądem Sportowym"