2017.08.13
Wygrana Jagi w Kielcach!
TAGI: Jagiellonia Białystok / Korona Kielce / skróty /
Autor: MP Fot. 400mm

To był niedzielny wieczór w Kielcach, który zostanie w pamięci kibiców na dłużej. Korona, po meczu pełnym emocji i zwrotów akcji, ostatecznie przegrała z Jagiellonią 2:3. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry. Pierwsza połowa, podobnie jak i cały mecz, była świetnym widowiskiem, obfitującym w sytuacje bramkowe. Na prowadzenie zespół gości wyprowadził Pospisil, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach Jagiellonii. Do wyrównania doprowadził Aankour. Ten sam zawodnik mógł wyprowadzić Koronę na prowadzenie tuż przed przerwą, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Po zmianie stron ponownie jako pierwszy strzelił bramkę zespół z Białegostoku (Sheridan ‘57). Gospodarze doprowadzili do wyrównania po 6. minutach (Rymaniak). Kiedy wydawało się, że mecz zakończony się podziałem punktów, dośrodkowanie Sekulskiego, po rykoszecie od Kallaste, wpadło do bramki gospodarzy. Emocje – to słowo chyba najlepiej opisuje mecz w Kielcach.