2017.09.23
Zabrzanie zdobyli Szczecin
Autor: MP Fot. 400mm

W sobotni wieczór w Szczecinie, Pogoń podejmowała Górnika Zabrze. Beniaminek, będący ostatnio w świetnej formie, zainkasował trzy punkty, pokonując gospodarzy 2:1. Kibice na stadionie i przed telewizorami obejrzeli szybki i emocjonujący mecz.

Pierwsza połowa to bardzo dobre widowisko, w którym każda z drużyn miała okazje do objęcia prowadzenia. Najbliżej strzelenia gola była Pogoń, która pod koniec pierwszej częsci gry, nie wykorzystała rzutu karnego. Strzał Adama Gyurcso obronił Tomasz Loska. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości i bramki Mateusza Wieteski w 51. minucie. Przy trafieniu dziewiątą asystę w sezonie zaliczył Rafał Kurzawa. Po kwadransie na 2:0 dla gości podwyższył Damian Kądzior. Końcówka meczu dostarczyła kibicom bardzo dużo emocji. Kontaktową bramkę dla Pogoni strzelił w 88. minucie Łukasz Zwoliński. Mimo dalszych ataków gospodarzy, piłka nie wpadła już ani razu do siatki.