2018.09.14
Zagłębie L. 4:0 Śląsk: Miedziowi górą w Derbach
TAGI: Śląsk Wrocław / LOTTO Ekstraklasa / Zagłębie Lubin / 8. kolejka /

Zagłębie wygrywa w Derbach Dolnego Śląska. Po przerwie reprezentacyjnej wróciła LOTTO Ekstraklasa. Na rozpoczęcie 8. kolejki Zagłębie Lubin pokonało Śląsk Wrocław 4:0, a na listę strzelców wpisali się Filip Starzyński, Filip Jagiełło, Dawid Pakulski oraz samobójcze trafienie zanotował Marcin Robak.

Na pierwszy groźny strzał kibice czekali prawie 20 minut. Mateusz Cholewiak próbował sił uderzając w kierunku bliższego słupka, jednak Dominik Hładun sparował futbolówkę. W 40. minucie Miedziowi wywalczyli rzut rożny. Filip Starzyński dośrodkował w pole karne, ale piłka nieoczekiwanie znalazła się bezpośrednio w bramce Śląska. Tuż przed zejściem do szatni Filip Jagiełło podwyższył wynik spotkania - futbolówka po jego strzale po ziemi wpadła do siatki Jakuba Słowika.

Po zmianie stron drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Mateusz Cholewiak. Drugiego gola w tym meczu, a trzeciego dla Zagłębia mógł zdobyć Filip Starzyński, lecz trafił prosto w poprzeczkę. Na nieszczęście Śląska, po stałym fragmencie gry dla gospodarzy Marcin Robak trącił piłkę i ta wpadła do bramki golkipera z Wrocławia. Wynik ustalił rezerwowy Dawid Pakulski. Miedziowi górą w Derbach, a Śląsk nie potrafi zwyciężyć od siedmiu ligowych spotkań.