2017.10.20
Zagłębie - Piast: Wyszarpany remis
TAGI: skróty / PiastGliwice / ZagłębieLubin /
Autor: MP Fot. 400mm

Na otwarcie 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy, KGHM Zagłębie Lubin podejmował Piasta Gliwice. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, po golu Gliwiczan w doliczonym czasie gry. Gospodarze w tym sezonie jeszcze nie przegrali na własnym stadionie.

Początek meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy. Już w 7. minucie Miedziowi objęli prowadzenie po golu Świerczoka, dla którego było to 8. trafienie w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Po blisko kwadransie do wyrównania doprowadził Papadopulos. Obie drużyny, mimo kilku szans na podwyższenie wyniku, nie zdołały już trafić do siatki w 1. połowie meczu. Po zmianie stron to znów Lubinanie wyszli na prowadzenie. Do bramki gości trafił Jagiełło, po mocnym uderzeniu z dystansu. Podopieczni trenera Stokowca stworzyli sobie jeszcze kilka okazji bramkowych, ale żadna z akcji nie została skutecznie wykończona. Kiedy wydawało się, że gospodarze utrzymają korzystny wynik, w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Valencia.