2018.09.17
Zagłębie S. 1:1 Górnik: Koledzy na remis
TAGI: Górnik Zabrze / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / Zagłębie Sosnowiec /

Na zakończenie 8. kolejki 2018/19 Zagłębie Sosnowiec podejmowało u siebie Górnika Zabrze. Choć gospodarze długo prowadzili, to nie udało im się utrzymać korzystnego wyniku i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Po golu strzelili Vamara Sanogo oraz Igor Angulo.

Dla klubu z Zabrza był to 1750. mecz w Ekstraklasie. To jego piłkarze lepiej weszli w mecz, bo już w 5. minucie mieli wyśmienitą sytuację. Igor Angulo trafił jednak w słupek. Potem do głosu doszli gospodarze. W 17. minucie Tomasz Nowak posłał świetne prostopadłe podanie do Vamary Sanogo, a ten zachował zimną krew i wykorzystał sytuację sam na sam, dając swojej drużynie prowadzenie. Chwilę później zobaczyliśmy niemal identyczną sytuację. Tym razem w roli głównej znalazł się Konrad Wrzesiński, lecz nie poszedł w ślady kolegi i przegrał potyczkę z bramkarzem rywali. Jeszcze przed przerwą szansę miał Piotr Polczak. Jego strzał głową z bliska okazał się niecelny.

Moment po zmianie stron Tomasz Nowak mógł do asysty dorzucić bramkę. W kopnięcie zza szesnastki włożył jednak za mocno siły. Drugi gol dla sosnowiczan nie padł też w 57. minucie, bo precyzji zabrakło Żarko Udoviciciowi. Górnikowi udało się wrócić do gry. Po godzinie gry odważnego strzału wolejem spróbował Jesus Jimenez. Po nim swojej okazji nie wykorzystał Igor Angulo. Snajper zabrzan potrzebował kilku prób, ale w końcu dopiął swego w 85. minucie, gdy celnie uderzył głową. Tym samym ustalił końcowy rezultat na 1:1. Nie udało się więc wyłonić lepszego w rywalizacji dwóch zaprzyjaźnionych, urodzonych w tym samym mieście trenerów - Dariusza Dudka i Marcina Brosza.