2018.12.02
Zagłębie S. 1:2 Zagłębie L.: Wczesny dublet dał zwycięstwo
TAGI: LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / Zagłębie Lubin / Zagłębie Sosnowiec /

Na 17. kolejkę 2018/19 przypadło rewanżowe starcie imienników – od Zagłębia z Sosnowca lepsze okazało się Zagłębie Lubin, które zwyciężyło 2:1 po dublecie Bartłomieja Pawłowskiego.

Na początku spotkania brylował Bartłomiej Pawłowski. Nie minął nawet kwadrans gry, a skrzydłowy gości miał już dwie bramki na koncie. Najpierw w 10. minucie strzelił z bliska, po tym jak piętą zgrał do niego Patryk Tuszyński. Z kolei sto dwadzieścia sekund później gracz Miedziowych popisał się bardzo ładnym wykończeniem, gdy wykiwał obrońców i podcinką posłał piłkę nad interweniującym bramkarzem.

Gospodarze nie poddali się i dążyli do wyrównania. W 33. minucie udało im się strzelić kontaktowego gola. Jego autorem był Vamara Sanogo, który potężnie uderzył z powietrza. Upragnionego gola mógł zdobyć Żarko Udovicić, po tym jak miękkie dośrodkowanie w szesnastkę posłał Konrad Wrzesiński. Świetnie w bramce spisał się jednak Dominik Hładun i uchronił swój zespół przez utratą punktów. Dla lubinian było to pierwsze zwycięstwo od ośmiu kolejek.