2018.08.03
Zagłębie S. 3:0 Pogoń: Beniaminek z wygraną
TAGI: 3. kolejka / Zagłębie Sosnowiec / Pogoń Szczecin / LOTTO Ekstraklasa /

Na wygraną  w LOTTO Ekstraklasie czekali wszyscy w Sosnowcu od ponad dziesięciu lat. W trzeciej serii gier Zagłębie pokonało Pogoń 3:0 po samobójczym trafieniu Tomasza Hołoty oraz bramkach Konrada Wrzesińskiego i Zarko Udovicicia.

Obie ekipy przed tą serią gier zajmowały miejsce w dolnej części tabeli. Już od początku goście ruszyli do ataku, ale po pięciu minutach to Zagłębie prowadziło. Strzelał Malheiro, futbolówka odbiła się od Laszy Dwalego i wpadła do siatki. Ostatecznie trafienie zostało przypisane jako gol samobójczy Tomasza Hołoty. Do przerwy gospodarze prowadzili, mimo że to Portowcy stworzyli sobie więcej dogodniejszych sytuacji.

W drugiej połowie swoich szans próbowali gracze Pogoni - najpierw Zvonimir Kozulj, jednak jego strzał wylądował w bocznej siatce. Zagłębie skutecznie się broniło, a między słupkami dobrze spisywał się Dawid Kudła. Zawodnicy z Sosnowca nastawieni głównie na gry z kontry, w 85 minucie przeprowadzili ładną akcję, którą wykorzystał Konrad Wrzesiński, zdobywając drugą bramkę w sezonie. W doliczonym czasie wynik podwyższył Żarko Udovicić, a Dariusz Dudek odniósł pierwsze zwycięstwo w roli trenera w Ekstraklasie.