2019.02.16
Zagłębie S. 3:2 Arka: Upragnione przełamanie
TAGI: Arka Gdynia / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / Zagłębie Sosnowiec /

Zagłębie Sosnowiec dwukrotnie przegrywało, a i tak zdołało wywalczyć komplet punktów w starciu z Arką Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, dzięki czemu beniaminek przerwał długą serię bez wygranej.

Początek nie zwiastował dobrze dla gospodarzy. Już w 9. minucie Arkowcy objęli prowadzenie za sprawą Damiana Zbozienia, który oddał potężny strzał z powietrza, nie pozostawiając bramkarzowi żadnych szans na interwencję. Odpowiedź nadeszła pół godziny później. Świetną akcję przeprowadził Georgios Mygas, po czym jego strzał dobił Żarko Udovicić. Jeszcze przed przerwą Damian Zbozień skompletował dublet, gdy zamienił na gola rzut karny.

W drugiej połowie do roboty wziął się kapitan Zagłębia Szymon Pawłowski. W 60. minucie otrzymał kapitalne podanie od Żarko Udovicicia i strzelając na raty, doprowadził do wyrównania. W 82. minucie lokalni kibice mogli mieć chwilę zwątpienia, bo Vamara Sanogo zmarnował jedenastkę. Ku ich pocieszeniu jedno trafienie nie zadowoliło Szymona Pawłowskiego, który na pięć minut przed końcem pięknym strzałem z dystansu ustalił wynik na 3:2.