2019.04.25
Zagłębie Sosnowiec 2:1 Wisła Kraków: Złapali oddech
TAGI: Wisła Kraków / LOTTO Ekstraklasa / 32. kolejka / Zagłębie Sosnowiec /

Zagłębie zdobyło cenne trzy punkty. W 32. kolejce LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec pokonało Wisłę Kraków 2:1. To goście objęli prowadzenie już w 5. minucie po bramce Krzysztofa Drzazgi, ale po zmianie stron trafienia Mateusza Możdżenia oraz Olafa Nowaka przypieczętowały wygraną gospodarzy.

W Wiśle od pierwszych minut zadebiutował Daniel Hoyo-Kowalski, który został pierwszym zawodnikiem z rocznika 2003 w wyjściowej jedenastce w Ekstraklasie. Podopieczni Macieja Stolarczyka znakomicie rozpoczęli mecz w Sosnowcu. Po pięciu minutach zamieszanie w polu karnym wykorzystał Krzysztof Drzazga, który mocnym strzałem trafił do siatki. W pierwszej części Zagłębie miało okazje do wyrównania, ale Mateusz Lis popisał się kilkoma pewnymi interwencjami.

Po zmianie stron gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Po podaniu Žarko Udovičicia genialnym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Możdżeń, pokonując golkipera Wisły. Kilka minut później Vamara Sanogo ograł defensorów, podał do Olafa Nowaka, a wychowanek krakowskiego klubu wpakował futbolówkę do pustej bramki. Dzięki wygranej Zagłębie traci już tylko 4 punkty do miejsca dającego utrzymanie.