2019.04.03
Zagłębie Sosnowiec 4:3 Wisła Kraków: Beniaminek górą w szalonym meczu
TAGI: Wisła Kraków / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / Zagłębie Sosnowiec /

Rywalizowały zespoły, w których meczach pada najwięcej goli i dziś nie było inaczej. Po szalonym meczu Zagłębie Sosnowiec wygrało bowiem z Wisłą Kraków 4:3.

Wynik otworzył w 11. minucie Żarko Udovicić, dobijając piłkę uderzoną przez Szymona Pawłowskiego. Niedługo później gospodarze zwiększyli prowadzenie. Tym razem na liście strzelców znalazł się Giorgi Gabedawa, który wykorzystał dośrodkowanie Vamary Sanogo. Wisła nie zamierzała się poddawać i w 28. minucie zdobyła bramkę kontaktową. Jej strzelcem był Marko Kolar, a dogrywał mu Krzysztof Drzazga.

Pięć minut po zmianie stron po raz drugi do siatki trafił Żarko Udovicić. To tylko rozjuszyło gości, którzy wzięli się za atakowanie. Minęło kilka chwil, a bramkarz z Sosnowca już musiał wyciągać piłkę z siatki, po tym jak z bliska kopnął Łukasz Burliga. Gol na 3:3 to dzieło Rafała Pietrzaka, byłego gracza Zagłębia, który pewnie wykorzystał rzut karny. Wisła zdołała więc wrócić do gry, lecz to nie wystarczyło. W 85. minucie jedenastkę otrzymali bowiem gospodarze, co pozwoliło Mateuszowi Możdżeniowi ustalić wynik spotkania na 4:3.

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik