2020.10.17
Cracovia 1:0 Piast - Niemoc trwa

Na rozpoczęcie 7. serii gier po przerwie reprezentacyjnej stanęły naprzeciw siebie dwa zespoły, które zamykały ligową tabelę. Cracovia pokonała pod Wawelem Piasta 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Pelle.

Piast rozpoczynał 7. kolejkę sezonu 2019/20 z jednym punktem na koncie, zamykając ligową tabelę. Tuż nad nim znajdowała się Cracovia. W pierwszym kwadransie obie ekipy stwarzały sytuacje, oddawały strzały, jednak nie zmusiły one do wysiłku golkiperów obu zespołów. W 25. minucie pewnym egzekutorem z jedenastki okazał się Pelle, dając gospodarzom prowadzenie. Do wyrównania mógł błyskawicznie doprowadzić Patryk Sokołowski, jednak defensywa Cracovii w ostatniej chwili wybiła futbolówkę za linię końcową.

Po zmianie stron do wyrównania dążyli zawodnicy Piasta. Niestety dla podopiecznych Waldemara Fornalika dobrze między słupkami spisywał się Karol Niemczycki. Na kwadrans przed końcem wynik mógł przypieczętować Ivan Fiolić. Jego doskonałe uderzenie obronił Frantisek Plach.

Wydarzenie 8. kolejki 2020/2021: Coraz mocniejszy lider