2020.07.24
Cracovia zdobywcą Totolotek Pucharu Polski!
Autor: MD Fot. 400mm.pl

Poznaliśmy czwartego reprezentanta PKO BP Ekstraklasy w europejskich pucharach w sezonie 2020/2021. Stawkę uzupełniła Cracovia, która w emocjonującym finale Totolotek Pucharu Polski pokonała po dogrywce 3:2 (0:1, 2:2) Lechię Gdańsk.

Pierwsza połowa lubelskiego finału należała do gdańszczan. Czwarta drużyna dopiero co zakończonego sezonu PKO BP Ekstraklasy prowadziła 1:0 za sprawą gola Omara Haydary'ego.

Po zmianie stron z boiska zrobiło się już dużo intensywniej. Najpierw wyrównał Pelle van Amersfoort, a później z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Mario Maloca. Gra w osłabeniu nie przeszkodziła Lechii, która w samej końcówce wyszła na prowadzenie po bramce Patryka Lipskiego. I gdy wydawało się, że obroni tytuł, "Pasy" oszalały z radości po golu Davida Jablonsky'ego.

O wszystkim decydowała więc dogrywka, a ją w 117. minucie za sprawą skuteczności Mateusza Wdowiaka wygrała Cracovia i zdobyła pierwszy krajowy puchar w swojej historii.

Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2 (0:1, 2:2)

Bramki: Van Amersfoort 65', Jablonsky 87', Wdowiak 117' - Haydary 22', Lipski 85'

Niepokonana dwójka... 5. kolejka 2020/2021 (sobota)