STRONA OFICJALNA
2020.05.19
Czas na ćwierćfinały CANAL+ Ekstraklasa Cup

 

Od 23 kwietnia do 17 maja trwały rozgrywki grupowe CANAL+ Ekstraklasa Cup. 16 piłkarzy z Ekstraklasy zostało rozlosowanych do czterech grup, a uczestnicy rywalizowali w systemie „podwójnej eliminacji”.

Rozgrywki zaczęliśmy od grupy A, w której znaleźli się Maciej Rosołek, Bartosz Bida, Daniel Ściślak i Dominik Budzyński. Najlepszym zawodnikiem grupy okazał się gracz Legii Warszawa – Maciej Rosołek, który wygrał trzy swoje spotkania pokonując kolejno: 5:2 ŁKS Łódź oraz 4:0 i 3:1 Jagiellonię Białystok. Drugim zawodnikiem, który uzyskał awans, został Bartosz Bida z Jagiellonii Białystok. W decydującym meczu pokonał on reprezentanta ŁKS-u. W grupie A padło 25 bramek, a ponad połowa z nich padła już pierwszego dnia rozgrywek.

 

 

 

W kolejnym tygodniu do rozgrywek stanęło czterech zawodników z grupy B: Tomáš Vestenický, Filip Marchwiński, Jakub Rzeźniczak oraz Jakub Żubrowski. W pierwszym dniu rywalizacji fenomenalną dyspozycję pokazali gracze Korony Kielce oraz Lecha Poznań, pokonując odpowiednio Cracovię oraz Wisłę Płock. W dalszej części turnieju dominację pokazał Jakub Żubrowski, który dwukrotnie pokonał Filipa Marchwińskiego. Jakub swoją grą pokazał, że będzie jednym z faworytów do triumfu w rozgrywkach. Drugim ćwierćfinalistą został zawodnik Lecha – Filip Marchwiński, który pokonał Wisłę Płock oraz Cracovię. W grupie B padło nieznacznie więcej goli niż w grupie A – łącznie 28 trafień.

 

Martin Konczkowski, Kacper Urbański, Jarosław Jach i Michał Nalepa to zawodnicy, którzy zostali wybrani do turnieju Canal+ Ekstraklasa Cup i trafili do grupy C. W pierwszym dniu rozgrywek padło łącznie sześć bramek i wydawałoby się, że będzie to pierwsza grupa, w której uczestnicy będą w głównej mierze stawiać na obronę. Drugi dzień jednak pokazał, że do końca turnieju padnie wiele bramek. W meczu o awans Raków Częstochowa pokonał Arkę Gdynia wynikiem 3:1, a w meczu o pozostanie w turnieju Lechia Gdańsk pokonała w dreszczowcu Piasta Gliwice 4:3. W ostatnim dniu odbyły się pierwsze derby w turnieju – derby Trójmiasta, w których Michał Nalepa pokonał najmłodszego uczestnika turnieju, Kacpra Urbańskiego, wynikiem 5:1. W ostatnim meczu turnieju padło, aż dziewięć bramek i Jarosław Jach pokonał Michała Nalepę wynikiem 6:3. W meczach Michała Nalepy padły aż 23 bramki, a w sama grupa C zakończyła się 32 trafieniami.

 

 

 

W ostatnią niedzielę zakończyła się grupa D, w której grali: Adrian Łyszczarz, Hubert Matynia, Olaf Nowak i Michał Buchalik. W pierwszych dwóch dniach wyniki meczów były identyczne. Śląsk i Zagłębie ograły Wisłę Kraków oraz Pogoń Szczecin wynikami 5:2. W meczu o awans i utrzymanie padł wynik 3:2. W derbach Dolnego Śląska zwycięstwo odniósł Śląsk Wrocław, a w meczu o pozostanie Pogoń uległa Wiśle. Ostatnim ćwierćfinalistą został Olaf Nowak, który w decydującym spotkaniu pokonał Wisłę Kraków. Olaf został najskuteczniejszym zawodnikiem fazy grupowej kończąc te rozgrywki z bilansem 14:12, zaś grupa D była najbardziej obfita w bramki. Padło w niej łącznie 38 goli.

 

W tym tygodniu rozegrane zostaną ćwierćfinały, które będą wyglądać następująco:

 

Maciej Rosołek (Legia Warszawa) – Olaf Nowak (Zagłębie Lubin)

Jarosław Jach (Raków Częstochowa) – Filip Marchwiński (Lech Poznań)

Jakub Żubrowski (Korona Kielce) – Michał Nalepa (Arka Gdynia)

Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław) – Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok)

 

Wszystkie mecze będzie można oglądać od czwartku do niedzieli o godzinie 21 na antenie CANAL+ Sport!

 

 

Sponsorem turnieju została firma Ursapharm producent kropli do oczu HYLO FRESH®. URSAPHARM jest jednym z liderów na rynku kropli do ocznych bez konserwantów. Od ponad 40 lat kojarzy się z wdrażaniem innowacyjnych koncepcji i rozwiązań technologicznych w produkcji leków i wyrobów medycznych.

 


News

Oficjalny quiz Ekstraklasy: zwycięzcy w maju!

2020.06.04

News

Sędziowie 28. kolejki

2020.06.04

News

27. kolejka w obiektywie

2020.06.02

News

Wydarzenie 27. kolejki: Powrót ligi

2020.06.01

News

Wisła P. 1:4 Korona - Nieudane jubileusze

2020.05.31

News

Potrójny blask medalu

2020.05.31
News

Gospodarze patrzą z wysoka... 27. kolejka (niedziela)

2020.05.30
News

ŁKS 0:1 Górnik - Wyjazdowe przełamanie

2020.05.30
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X