STRONA OFICJALNA
2020.12.09
#EkstraPomoc - kluby Ekstraklasy wspierają Arturka Rosę

Kluby PKO BP Ekstraklasy kontynuują akcję #EkstraPomoc. Tym razem pomogą 11-letniemu Arturkowi Rosie, który stara się dogonić rówieśników i mimo mózgowego porażenia dziecięcego każdego dnia ciężko pracuje, aby osiągnąć cel.

Kluby sportowe codziennie otrzymują wiele próśb o wsparcie – różnego rodzaju. Czasem są to prośby o wsparcie materialne, czasem krótki filmik dla osoby, której mogłoby to pomóc, a czasami autograf na karcie zawodnika. Nie każdemu jesteśmy w stanie pomóc, dlatego kluby piłkarskie występujące w PKO BP Ekstraklasie połączyły siły i w tym sezonie prowadzą spójną akcję na rzecz osób, które potrzebują pomocy.

- Lechia Gdańsk swoje działania charytatywne prowadzi przede wszystkim we współpracy z Fundacją Lechii Gdańsk i tym razem na beneficjenta zbiórki wybraliśmy jednego z naszych najmłodszych kibiców, niespełna 11-letniego Arturka Rosę z Tczewa, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Mamy nadzieję, że dzięki hojności kibiców uda nam się pomóc Arturkowi w dogonieniu rówieśników, o co on sam stara się codziennie – mówi Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Lechii Gdańsk.

Formuła pomocy jest prosta i polega na licytacji koszulek meczowych, z których pozyskane środki są przekazywane na wskazany wcześniej cel. Każdy klub indywidualnie wybiera cel zbiórki, a pozostałe zespoły przyłączają się do akcji. Co ważne, wszystkie kluby oraz Ekstraklasa konsekwentnie wspierają też akcję komunikacyjnie, dzięki czemu wylicytowane środki są poważnym zastrzykiem dla osób potrzebujących.

- Dużą grupę Przyjaciół Arturka stanowią kibice piłkarscy. Tworzą oni więź ze swoim klubem, z której rodzi się wiele charytatywnych działań. Mamy to szczęście i dumę być kibicami Lechii Gdańsk, która pomaga Arturkowi od początku jego problemów. Przy jednej z akcji charytatywnych kolega wymyślił hasło: „LECHIA to siła, która nas zjednoczyła” i ono przyświeca nam cały czas. Wiem, że fani innych drużyn mogą je powielić, wstawiając nazwę własnego klubu, ponieważ działania charytatywne na rzecz wszystkich potrzebujących łączą kibiców w całej Polsce, a także tych na emigracji. Akcja #EkstraPomoc klubów PKO BP Ekstraklasy jest wspaniała i jak najbardziej potrzebna. Już teraz za nią dziękujemy, a my natomiast będziemy walczyli, aby tą szansę wykorzystać. Chcemy dokonać tego z Państwa pomocą, dlatego zwracamy się o wsparcie finansowe dla realizacji marzeń syna o normalnym życiu – zapewnia tata Arturka.

Wszystkich kibiców piłkarskich i nie tylko zachęcamy do wpłat bezpośrednio w ramach stałej zbiórki oraz do licytacji koszulek klubów całej PKO BP Ekstraklasy.

Link do zrzutki: zlotowiankahelp.pl/cel/turnus-rehabilitacyjny-w-zabajka-2
Link do licytacji: facebook.com/groups/703255990100364

 

 

 

 

 

 


News

Oficjalny Quiz Ekstraklasy: zwycięzcy w maju!

2021.06.11

News

#EkstraPomoc - Kluby pomagają Ani Karolewicz

2021.05.31

News

#EkstraPomoc - Śląsk Wrocław pomaga 5-letniemu Kacperkowi

2021.05.20

News

30. kolejka w obiektywie

2021.05.19

News

Wydarzenie 30. kolejki 2020/2021: Śląsk w kwartecie

2021.05.18

News

Tomas Pekhart królem strzelców sezonu 2020/2021

2021.05.17
News

Pauzujący - 30. kolejka

2021.05.14
News

Sędziowie 30. kolejki 2020/2021

2021.05.13
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X