2020.09.14
Festiwal bramek? 3. kolejka (poniedziałek)
Autor: Wojciech Bajak Fot. 400mm.pl

Obu klubom w nowym sezonie udało się przedłużyć dwie chlubne passy, które towarzyszyły im do samego końca poprzednich rozgrywek. Wobec tego jest to to starcie zespołu z najdłuższą aktualnie serią meczów ze strzelonym golem (Raków Częstochowa - 13) z ekipą z najdłuższą serią wygranych (KGHM Zagłębie Lubin - 4).

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN

Poprzedni sezon te drużyny skończyły w bezpośrednim sąsiedztwie - odpowiednio na: 10. i 11. miejscu - i z identyczną liczbą punktów (po 53) oraz z mianem zespołów, w meczach których padło najwięcej goli (114 do 107 dla KGHM Zagłębia Lubin). Ta ostatnia "metka" obowiązuje także przy zawężeniu okresu do samego 2020 roku (61 do 59 dla Rakowa Częstochowa), a więc już po wliczeniu dwóch pierwszych kolejek obecnej edycji zmagań.

Jak wynika z kolei z dotychczasowego przebiegu sezonu bramek w tej potyczce należałoby oczekiwać przede wszystkim po przerwie. Raków bowiem wszystkie swoje cztery trafienia uzyskał już w II połowach (to nota bene największa suma w stawce). Miedziowi natomiast również pokonywali golkiperów przeciwników po powrocie na boisko z szatni, ale ich czasowy przedział, który przynosił powodzenie pod bramką rywala jest jeszcze węższy. Wszystkie swoje trzy gole ekipa Martina Seveli strzeliła bowiem... po 80. minucie!

Dzięki temu meczowi zespół spod Jasnej Góry pobije swój rekord pod względem liczby spotkań z jednym przeciwnikiem w Ekstraklasie. Będzie to bowiem ich dwunaste starcie na tym szczeblu. Jednaście razy zaś jak dotąd poza Miedziowymi częstochowianie rywalizowali także z Górnikiem Zabrze, Legią Warszawa i ŁKS Łódź. Bilans wygranych wykazuje jednak przewagę lubinian (5-3), ale już w roli gospodarza Raków triumfował w dokładnie połowę rozegranych starć z KGHM Zagłębiem (3 z 6).