2020.11.20
Górnik 1:2 Piast - Upragnione zwycięstwo

W drugim piątkowym meczu rozegrano Derby Górnego Śląska. W Zabrzu Górnik uległ Piastowi Gliwice 1:2 po trafieniach Jakuba Świerczoka i Sebastiana Milewskiego.

Pierwszą groźną okazję stworzyli podopieczni Waldemara Fornalika w 28. minucie spotkania. Piłka po strzale Steczyka minęła słupek dosłownie o milimetry. Minutę później błąd Prochazki wykorzystał Jakub Świerczok i podcinką pokonał Martina Chudego.

Po zmianie Piastunki podwyższyły rezultat. Martin Konczkowski fantastycznym podaniem znalazł Sebastiana Milewskiego, który strzałem z woleja dał drugą bramkę swojemu zespołowi. Chwilę później świetnym zagraniem Bainović obsłużył Jimeneza, a ten dał kontakt Górnikowi, jednak wynik nie uległ zmianie i Piast odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie.