2020.10.17
Górnik 1:3 Raków - Gra jak na lidera przystało

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 7. kolejki sezonu 2020/21 Górnik podejmował Raków. Lider okazał się lepszy pokonując ekipę z Zabrza 3:1 i tym samym umocnił się na pierwszej pozycji w ligowej tabeli.

Dwie obecnie najlepsze zespoły w lidze spotkały się w Zabrzu po przerwie reprezentacyjnej. Już w 4. minucie Bartosz Nowak skierował piłkę do siatki głową po znakomitej asyście Prochazki. W odpowiedzi debiutujący w Rakowie Oskar Zawada nie zdołał pokonać Martina Chudego. Co nie udało się nowemu nabytkowi gości, wyszło Lopezowi, który wykorzystał błąd defensywy i doprowadził do wyrównania.

Podopieczni Marka Papszuna złapali wiatr w żagle i pokusili się o kolejne trafienie. Autorem gola okazał się David Tijanić. Jeszcze przed przerwą do remisu mógł doprowadzić Jesus Jimenez, lecz znajdował się na spalonym i Raków do szatni schodził z prowadzeniem. W drugiej odsłonie tempo spotkania nieco spadło, co nie spowodowało obniżenia dobrej dyspozycji graczy z Rakowa, którzy zadali trzeci cios. Znowu Hiszpan wykorzystał przestrzeń między nogami bramkarza Górnika i przypieczętował swojej drużynie komplet oczek.

Wydarzenie 8. kolejki 2020/2021: Coraz mocniejszy lider