2020.09.13
Górnik 3:0 Lechia - Bezbłędni zabrzanie

W drugim niedzielnym meczu Górnik Zabrze pokonał u siebie Lechię Gdańsk 3:0 w ramach 3. kolejki sezonu 2020/21. Gole na wagę zwycięstwa zdobyli Jesus Jimenez, Bartosz Nowak oraz Daniel Ściślak.

Pierwsza odsłona była bardzo wyrównana, obie ekipy stwarzały dogodne sytuację, ale wydawało się, że bliżej strzelenia bramki była Lechia. W 34. minucie po zagraniu ręką jednego z defensorów z Gdańska sędzia wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem z linii 11. metrów okazał się Jesus Jimenez.

Po zmianie stron Górnik udowodnił, że zasługuje na komplet punktów. Fenomenalną akcję przeprowadził Bartosz Nowak, który minął slalomem obrońców Lechii i wpakował piłkę do siatki. Na 9 minut przed końcem fantastycznym strzałem z dystansu na wagę trzech punktów zdobył Daniel Ściślak.

Niepokonana dwójka... 5. kolejka 2020/2021 (sobota)