STRONA OFICJALNA
2020.07.06
Gracze Jagiellonii i KGHM Zagłębia zwycięzcami Rundy Wiosennej Ekstraklasa Games

Kamil "Riptorek" Soszyński z Jagiellonii Białystok na konsoli PlayStation 4 oraz Patryk "koniu94" Jakubczak z KGHM Zagłębia Lubin na Xbox One – oto zwycięzcy Rundy Wiosennej turnieju esportowego Ekstraklasa Games. Już w najbliższy weekend szesnastu najlepszych zawodników całego turnieju zmierzy się w Rundzie Finałowej!

Sobotni turniej na PS4 zakończył się zwycięstwem „Riptorka”, który w fazie grupowej zaliczył komplet zwycięstw. W fazie pucharowej przedstawiciel Jagiellonii pokonał najpierw 2:0 Dominika "bogyysa" Bogusia z Arki Gdynia, a w półfinale takim samym wynikiem zakończył się jego mecz z triumfatorem Rundy Zimowej Miłoszem „miloszem93” Bogdanowskim z Legii Warszawa. Także w finale – z reprezentującym Cracovię Dawid "DawidPLx999 "Kamasińskim - „Riptorek” wygrał dwa mecze, nie przegrywając żadnego.

Tym samym po dwóch rundach – zimowej i wiosennej awans do Rundy Finałowej wywalczyli: Dominik "bogyys" Boguś (Arka), Dawid "DawidPLx999 "Kamasiński (Cracovia), Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia), Szymon "TheGameSimon" Bartkiewicz (Korona), Miłosz "milosz93" Bogdanowski (Legia), Tomasz "Tomek601" Legut (Piast), Piotr "Pontonix300" Szczepanik (Raków), Jakub "cyanide" Mikolajewski (Wisła Kraków).

W niedzielnym turnieju na Xbox One najlepszy okazał się „koniu 94”, który w fazie grupowej wygrał m.in. ze zwycięzcą Rundy Wiosennej – Kacprem „FuRMaNem” Furmankiem z Lecha Poznań. W drodze do finału przedstawiciel KGHM Zagłębia pokonał Michała "GentleMike’a" Lauera z Rakowa Częstochowa (2:0) oraz Piotra „Piterka” Kochana z Jagiellonii (2:1). W decydujących starciu „koniu94” nie dał szans Gracjanowi "elpolako" Gołębiewskiemu z Arki, wygrywając dwa mecze.

Do Rundy Finałowej na tej konsoli awansowali: Gracjan "elpolako" Gołębiewski (Arka), Patryk "Skobi12" Sobański (Górnik), Piotr "Piterek" Kochan (Jaga), Kacper "FuRMaN " Furmanek (Lech), Oskar "Osken" Orlowski (Pogoń), Michał "GentleMike" Lauer (Raków), Bartosz „Bejott” Jakubowski (Wisła Kraków), Patryk "koniu94" Jakubczak (KGHM Zagłębie).

Po zakończeniu obu rund turnieju, czas na finałową rozgrywkę kończącą drugą edycję największego turnieju w EA Sports FIFA w Polsce. W dniach 11-12 lipca odbędzie się Runda Finałowa, w której zmierzy się po ośmiu najlepszych zawodników na obu konsolach w klasyfikacji generalnej. Rywalizować będą o nagrody o wartości 35 tysięcy złotych. Transmisje Rundy Finałowej obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games oraz w social mediach Ekstraklasy, klubów i partnerów turnieju.

Oficjalnymi partnerami rozgrywek są popularne marki - KFC i Media Expert, które w poprzedniej edycji wykorzystały potencjał turnieju przeprowadzając dedykowane kampanie reklamowe w mediach. W projekt zaangażowane jest także grono partnerów, doskonale znających świat esportu i mających ogromne doświadczenie w realizacji najważniejszych projektów w polskim gamingu. Strategicznym partnerem medialnym jest telewizja Polsat Games. Kluczowa jest także współpraca z wydawcą gry FIFA 20 – Electronic Arts Polska. Agencją esportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Polska. Nad całością projektu czuwa agencja marketingu sportowego Sportfive (do niedawna znana jako Lagardere Sports).

 

Wszystko o turnieju na EkstraklasaGames.org >>

 


News

Na podbój Europy

2020.08.10

News

Piłkarz Lipca 2020: Christian Gytkjaer

2020.08.07

News

Letnie okienko transferowe otwarte - fakty i mity

2020.07.31

News

366 dni rywalizacji - podsumowanie sezonu 2019/2020 (cz. I)

2020.07.28

News

Cracovia zdobywcą Totolotek Pucharu Polski!

2020.07.24

News

Ostatnia kolejka - czas pożegnań

2020.07.24
News

Wydarzenie 37. kolejki: Podmiana wicelidera

2020.07.21
News

Inauguracja Legia Training Center

2020.07.21
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X