STRONA OFICJALNA
2020.07.13
Gracze Rakowa i Arki zwycięzcami drugiej edycji Ekstraklasa Games

 

Zakończył się największy turniej FIFA w Polsce należący do elitarnego grona oficjalnych lig partnerskich EA Sports. Drugą edycję Ekstraklasa Games wygrali: Na PlayStation 4 „Pontonix300” z Rakowa Częstochowa, a na Xbox „El Polako” z Arki Gdynia.

Rywalizacja w Ekstraklasa Games trwała od listopada ubiegłego roku niezależnie na dwóch najpopularniejszych konsolach: PlayStation 4 i Xbox One. W zakończonym sezonie odnotowano ponad 12,5 tys. rejestracji graczy do turniejów kwalifikacyjnych.

 

Nieoczekiwane rozstrzygnięcia przyniosła runda finałowa na PlayStation 4. Na etapie rywalizacji grupowej z turnieju odpadli faworyzowani gracze, Miłosz „Milosz93” Bogdanowski (zwycięzca Rundy Zimowej) reprezentujący Legię Warszawa oraz Kamil „Riptorek” Soszyński (zwycięzca Rundy Wiosennej), reprezentujący Jagiellonię Białystok. W obliczu niepowodzenia faworytów, turniej wygrał gracz Rakowa Częstochowa, Piotr „Pontonix3000” Szczepanik. Pomimo braku statusu „faworyta”, trzeba pamiętać, że Pontonix prezentował dobry eFutbol na przestrzeni całego sezonu, zajmując drugie miejsce podczas Finałów Rundy Zimowej. Drugim finalistą Finałów Sezonu Ekstraklasa Games był Jakub „Cyanide” Mikołajewski (Wisła Kraków). Trzecie miejsce zajął Tomasz „Tomek601” Legut (Piast Gliwice).

 

Z kolei w rywalizacji na konsoli Xbox nie zawiedli faworyci. Turniej obfitował w zacięte mecze pomiędzy najbardziej rozpoznawalnymi profesjonalnymi graczami na tej konsoli. W finałowym pojedynku na wirtualnej murawie naprzeciw siebie stanęli reprezentanci kadry PZPN – Gracjan „Elpolako” Gołębiewski (Arka Gdynia) oraz Kacper „Furman” Furmanek (Lech Poznań). Była to okazja do rewanżu dla tego pierwszego, ponieważ obaj gracze skrzyżowali już pady podczas finałowego pojedynku Rundy Zimowej. Wtedy górą był gracz Lecha Poznań, tym razem, w decydującym meczu Finałów Sezonu na Xbox tryumfował gracz Arki Gdynia. 3 miejsce zajął Bartosz „Bejott” Jakubowski (Wisła Kraków), który wcześniej rozegrał niezwykle emocjonujący pojedynek w półfinale z Furmanem.

 

Gracze rywalizowali o nagrody finansowe z puli 35 tysięcy złotych oraz o akcesoria gamingowe od partnera finałów, producenta sprzętu dla graczy – HyperX. Oficjalnymi partnerami rozgrywek były popularne marki - KFC i Media Expert. Kluczowa dla realizacji projektu jest współpraca z wydawcą gry FIFA 20 – Electronic Arts Polska. Agencją esportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Polska. Strategicznym partnerem był kanał Polsat Games. Nad całością projektu czuwa agencja marketingu sportowego Sportfive.

 

 


News

Na podbój Europy

2020.08.10

News

Piłkarz Lipca 2020: Christian Gytkjaer

2020.08.07

News

Letnie okienko transferowe otwarte - fakty i mity

2020.07.31

News

366 dni rywalizacji - podsumowanie sezonu 2019/2020 (cz. I)

2020.07.28

News

Cracovia zdobywcą Totolotek Pucharu Polski!

2020.07.24

News

Ostatnia kolejka - czas pożegnań

2020.07.24
News

Wydarzenie 37. kolejki: Podmiana wicelidera

2020.07.21
News

Inauguracja Legia Training Center

2020.07.21
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X