2021.02.20
Lechia 2:0 Górnik - Flavio decydujący
Autor: MD Fot. 400mm.pl

Lechia Gdańsk pokonała 2:0 (2:0) Górnika Zabrze w ostatnim sobotnim meczu 18. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy okazał się ich portugalski as, Flavio Paixao.

Portugalczyk najpierw wcielił się w rolę asystenta. W 24. minucie znakomicie obsłużył Macieja Gajosa, któremu pozostało dopełnić formalności z najbliższej odległości. Tuż przed przerwą natomiast sam kapitan gdańszczan wykazał się sprytem pod bramką zabrzan i wbił futbolówkę do siatki.

W drugiej odsłonie pojedynku - pomimo prób z jednej i drugiej strony - nic już się nie zmieniło. Komplet punktów pozostał nad morzem.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

Bramki: Gajos 24', Paixao 41'

Ulubieni rywale... 20. kolejka 2020/21 (niedziela)