2020.09.19
Lechia 4:2 Stal - Urodzinowa skuteczność Paixao
Autor: MD Fot. 400mm.pl

Sporo emocji przyniosło pierwsze sobotnie spotkanie w ramach 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Lechia Gdańsk uporała się w nim ze Stalą Mielec zwyciężając 4:2 (2:2), a bohaterem gospodarzy okazał się Flavio Paixao, który swoje 36. urodziny okrasił zdobciem dwóch bramek.

Portugalczyk wpisał się na listę strzelców już w 4. minucie, gdy kapitalnym podaniem przewrotką obsłużył go Michał Nalepa. Odpowiedzi mielczan były jednak wyjątkowo konkretne. Beniaminek strzelił dwa gole - najpierw Dusana Kuciaka pokonał Krystian Getinger, później natomiast Mateusz Mak. Ostatnio słowo przed przerwą należało zaś i tak do gdańszczan, a konkretnie do Conrado, który doprowadził do stanu 2:2.

Po zmianie stron boiska długo utrzymywał się remis, ale końcówka okazała się mocna w wykonaniu ekipy znad morza. Najpierw z rzutu karnego swój dublet skompletował Paixao, a tuż przed doliczonym czasie gry gola głową strzelił Nalepa. Lechia zwyciężyła 4:2.

Lechia Gdańsk - Stal Mielec 4:2 (2:2)

Bramki: Paixao 4', 73' (k.), Conrado 45+2', Nalepa 88' - Getinger 23', Mak 44'