STRONA OFICJALNA
2020.06.30
Młodzieżowiec Czerwca PKO Banku Polskiego - nominacje
Autor: WB Fot. 400mm.pl

 

To będzie pierwszy Młodzieżowiec Miesiąca PKO Banku Polskiego wybrany po przerwie w rozgrywkach, spowodowanej pandemią. O ten zaszczytny tytuł konkurują trzej zawodnicy: Jakub Moder (Lech Poznań), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa) i Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław).

W poprzedniej edycji plebiscytu (luty 2020) zwyciężył przedstawiciel Lecha Poznań - Kamil Jóźwiak. I teraz zespół ze stolicy Wielkopolski będzie mógł bronić swego stanu posiadania. Ale już nie za sprawą ostatniego laureata, a dzięki Jakubowi Moderowi. Młody środkowy pomocnik Kolejorza po przerwie w rozgrywkach skutecznie przypomniał bramkarzom przeciwników o swym bardzo mocnym, precyzyjnym strzale z dystansu oraz o umiejętnościach w zakresie wykonywania stałych fragmentów gry. Łącznie ten okres dał mu trzy trafienia. Wobec 421 minut gry rozegranych, oznacza to średnio bramkę co 141 minut.

 

To najlepszy rezultat spośród trójki nominowanych. Jednakże sumarycznie większą liczbę trafień na swoim koncie od Modera w tym okresie zanotował Przemysław Płacheta (4). Do tego skrzydłowy Śląska dołączył do swego rejestru też dwie asysty. Co winduje go na czołowe miejsca wśród najefektywniejszych graczy całego tego okresu. Został on dzięki temu też trzecim - po Bartoszu Białku i Patryku Klimali - młodzieżowcem z siedmioma golami strzelonymi w tych rozgrywkach. W klasyfikacji kanadyjskiej w tej grupie wiekowej jest on pierwszy ex aequo z tym samym duetem (po 10 punktów).

 

O ile dla Jakuba Modera nominacja to nie pierwszyzna (w lutym 2020 przegrał zmagania z Kamilem Jóźwiakiem), a Przemysław Płacheta już nawet zdązył zapisać na swe konto jeden tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego (za sierpień 2019), to Kamil Piątkowski zadebiutował w tercecie kandydatów do nagrody. Jednocześnie w ogóle premierowo o laur ten będzie ubiegał się jakikolwiek przedstawiciel Rakowa Częstochowa. Od wznowienia rozgrywek zespół prowadzony przez Marka Papszuna przegrał tylko raz, a w czterech ostatnich starciach zawsze zapisywał na swe konto pełną pulę. Duża w tym zasługa nie tylko poczynań w obronie Piątkowskiego, choć i te zasługują na uwagę, ale też uczestnictwa w udanych akcjach ofensywnych. Na koncie defensora znajduje się gol i dwie asysty, uzyskane w ciągu ostatnich czterech tygodni. Podobnie jak jego dwaj konkurenci już dwukrotnie w tym okresie gościł w jedenastkach kolejek.

 

To pierwszy sezon gry z obowiązkowym młodzieżowcem w najwyższej polskiej lidze. Status taki posiadają wyłącznie zawodnicy z rocznika 1998 i młodsi z polskim obywatelstwem. Oni zarazem w bieżącej edycji rozgrywek mogą ubiegać się o tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka pretendentów - wraz z laureatem - wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za czerwiec 2020 rozpatrywano ich formę zaprezentowaną w 27., 28., 29., 30., 31., 32. i 33. kolejce. To oznacza, że ocenie podlega forma młodzieżowców aż w siedmiu seriach spotkań. Tak pokaźnej próby nie było jeszcze w żadnej z odsłon plebiscytu trwającego od blisko dwóch lat.

 

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2019/2020

Czerwiec 2020 - ?

Luty 2020 - Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)

Grudzień 2019 - Michał Karbownik (Legia Warszawa)

Listopad 2019 - Bartosz Białek (KGHM Zagłębie Lubin)

Październik 2019 - Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)

Wrzesień 2019 - Bartosz Slisz (KGHM Zagłębie Lubin)

Sierpień 2019 - Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław)

Lipiec 2019 - Robert Gumny (Lech Poznań)

 

 

 


News

Zagłębie 0:1 Wisła P. - Znowu skromnie, znowu skutecznie

2020.07.10

News

Czas na finały Ekstraklasa Games! Transmisje już w ten weekend

2020.07.10

News

Głęboki oddech ulgi... 35. kolejka (piątek)

2020.07.10

News

Sędziowie 35. kolejki

2020.07.09

News

Holenderska agencja Expoza obsłuży profile Ekstraklasy na YouTube

2020.07.09

News

Pauzujący i zagrożeni - 35. kolejka

2020.07.09
News

34. kolejka w obiektywie

2020.07.08
News

Wydarzenie 34. kolejki: Druga szansa niewykorzystana

2020.07.07
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X