STRONA OFICJALNA
2019.12.03
Młodzieżowiec Listopada PKO Banku Polskiego
Autor: Wojciech Bajak Fot. 400mm.pl

To już przedostatnia szansa na zdobycie nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w 2019 roku. Stają przed nią, dzięki swej postawie w listopadowych starciach, Bartosz Białek (KGHM Zagłębie Lubin), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok) oraz Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).

Już w drugim miesiącu z rzędu w gronie prentendentów znalazł się napastnik Jagiellonii Białystok - Patryk Klimala. W październiku to właśnie jemu przypadło zwycięstwo. Zgarnął ponadto jeszcze nominację za sierpień. Nikt nie może się dzięki temu z nim równać pod tym względem w całej obecnej edycji. Od kilku tygodni to on dzierży miano lidera w liczbie goli strzelonych wśród młodzieżowców. Pozycję tę ugruntował w listopadzie dwiema zdobyczami bramkowymi. 

 

Identyczny wynik wypracował w minionym miesiącu także jego konkurent i zarazem boiskowy kolega po fachu, napastnik z KGHM Zagłębia Lubin - Bartosz Białek. Tyle, że gracz Miedziowych dorzucił do tego jeszcze jedną asystę.

 

Wcześniej nie miał on okazji znaleźć się w gronie kandydatów do końcowego triumfu, bowiem dopiero przed trzema tygodniami nastąpił jego debiut w najwyższej polskiej lidze! Od tego czasu zdążył rozegrać trzy mecze. Średnio więc w każdym z nich notuje na swoim koncie punkt w klasyfikacji kanadyjskiej. Dwukrotnie także w ostatnim czasie zasilił szeregi jedenastki kolejki. Jest on drugim zawodnikiem urodzonym w XXI wieku z szansą na wygraną, po Bartoszu Bidzie z Jagiellonii Białystok.

 

Trzeci z kandydatów do nagrody, Tymoteusz Puchacz, jako jedyny z całego tercetu w tym miesiącu był obecny we wszystkich spotkaniach swojego klubu. Każde z nich rozpoczynał w wyjściowym składzie. Plon tych występów to między innymi trafienie przeciwko Wiśle Płock. Zanotował także najwięcej z całej trójki podań (107) oraz zwodów udanych (12). Wygrał także najwięcej pojedynków (42,6%). Wcześniej był on nominowany we wrześniu.

 

Niezależnie, kto z nich ostatecznie sięgnie po statuetkę, dla każdego z ich klubów będzie to drugi taki sukces w bieżącym sezonie. Dla Lecha nagrodę zgarnął bowiem w lipcu Robert Gumny. Z szeregów KGHM Zagłębia Lubin sukces przypadł w udziale za wrzesień Bartoszowi Sliszowi. W poprzednim miesiącu zaś zwyciężył Patryk Klimala. Jeśli powtórzy ten sukces zostanie pierwszym zawodnikiem z wygraną w dwóch miesiącach z rzędu.

 

To pierwszy sezon gry z obowiązkowym młodzieżowcem w najwyższej polskiej lidze. Status taki posiadają wyłącznie zawodnicy z rocznika 1998 i młodsi z polskim obywatelstwem. Oni zarazem w bieżącej edycji rozgrywek mogą ubiegać się o tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka pretendentów - wraz z laureatem - wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za listopad rozpatrywano ich formę zaprezentowaną w 14., 15., 16., i 17. kolejce.

 

 

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO W SEZONIE 2019/2020

Listopad 2019 - ?

Październik 2019 - Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)

Wrzesień 2019 - Bartosz Slisz (KGHM Zagłębie Lubin)

Sierpień 2019 - Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław)

Lipiec 2019 - Robert Gumny (Lech Poznań)

 


News

Letnie okienko transferowe otwarte - fakty i mity

2020.07.31

News

366 dni rywalizacji - podsumowanie sezonu 2019/2020 (cz. I)

2020.07.28

News

Cracovia zdobywcą Totolotek Pucharu Polski!

2020.07.24

News

Ostatnia kolejka - czas pożegnań

2020.07.24

News

Wydarzenie 37. kolejki: Podmiana wicelidera

2020.07.21

News

Inauguracja Legia Training Center

2020.07.21
News

37. kolejka w obiektywie

2020.07.21
News

Młodzieżowiec Sezonu 2019/2020 PKO Banku Polskiego: Michał Karbownik

2020.07.20
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X